Diskuse

Re: Re: --

Datum: 03.12.2012 | Vložil: Urban

Zdravím,
Toto by se nemělo stát. Zachování chodu obce po rezignaci
zasatupitele

Re: Lucie Hníková

Datum: 01.12.2012 | Vložil: MH

Nechápu jak může Hniková plácat 4VTE na oficiální stránky Borové. Asi už strácí soudnost a nechápe, že toto forum je určeno odpůrcům VTE, ne jejichch přisluhovačům.Ty jsi vymazala stránky z r 2007,kde jsi vulgárně nadávala odpůrcům svých bludů(mám zálohované), letos jsi vymazala oficiální forum obce, protože se zde objevovaly kritické příspěvky k práci zastupitelů obce. Nyní lezeš na toto forum a šíříš zde lži a polopravdy. Ty svoje bláboly si siř jinde a služ dále některým pologramotům (oni se poznají sami) P.S Mě se tvoje kůlna také nelíbí a že ani na ni nemáte je Vaše věc.

Re: Re: Lucie Hníková

Datum: 02.12.2012 | Vložil: LH

Proč by mělo být toto fórum jen pro odpůrce VTE? Já myslela, že pro všechny, které tato záležitost zajímá. Jinak promiň, že jsem více jak 10 let vytvářela nejdříve neoficiální, pak oficiální stránky Borové, když se na to nikdo z místních nezmohl. Teď už lituji toho, že jsem se snažila pro obec něco udělat, lepší se na vše v.....
Ano na tu diskuzi na bývalých neoficiálních stránkách si pamatuji, ale vulgárně jsem nikomu nenadávala.
Jaké lži a polopravdy zde šířím?
A co se týče kůlny - co dodat? Můžu se jen smát.

Re: Re: Re: Lucie Hníková

Datum: 02.12.2012 | Vložil: MH

Myslím, že výborně situaci objasnili řečníci nade mnou, k tomu není co dodat. Proto se omezím jen na to co nezmínili. Že na foru tam byla uplatňována cenzura ví asi asi každý počítačově gramotný Borovák. Když bylo neoficiální forum ze dne na den smazáno, co na něm bylo tak závadného, že nemohlo být převedeno do nového fora?? Asi tvoje výlevy proti některým občanům obce,kteří měli jiné názory než ty. že zde bylo mnoho vulgarismů může potvrdit mnoho účastníků tehdejší diskuse s dobrou pamětí.Ad kůlna-tento název je tvůj vlastní, našel jsem ho na tvém fotoalbu doslova v názvu srub - kůlna. Takže já se směji dvakrát, protože si nepamatuješ, co jsi pustila do světa.

Re:

Datum: 02.12.2012 | Vložil: LH

Neoficiální stránky byly zrušeny, když vznikly oficiální - ty vznikaly úplně znovu, takže nic ze starých stránek převzít nešlo, jedině přepsat. Na Borovském Hyde Parku cenzura nebyla, alespoň o ní nevím a zrušen byl proto, že diskuze přecházela do osobních útoků (asi jako tady).
Dobře, když si myslíš, že jsem nadávala některým občanům obce, nechám tě při tom.

Jinak co se týče "Kůlny" - zřejmě jsi nepochopil, že nejde o název, tak se směj jak chceš.

Re: Re:

Datum: 02.12.2012 | Vložil: MH

Všechno jde, kdž se umí. Pokud to musí být,tak cituji z neoficiálního fora třeba dnes je normální mít v rodině dvě (nyní tři) auta dva počítače a kupu mobilů. Reakce občanů byla vesměs jednoznačně opačná. Ještě připomenu několik lidí, kteří ti vyhrožovali s prominutím dáním do huby. Možná i toho se někdy dočkáš. Celé forum se mi sem bohužel nevejde, takže pouze výtah. Radši ukončíme neplodnou diskusi, když každý ví, že jsi zanícená vrtulistka a přes 700 lidí podepsalo petici proti VTE asi jsou to vše podle tebe blbci (někteří mají akademické tituly a vědecké vzdělání) Na závěr snad jedno BAN je nejúčinější řešení, takže ho brzo dostaneš.

Re: --

Datum: 02.12.2012 | Vložil: Urban

Zdravím,
Ještě jedna reakce na Váš pozdní "nářek".
Jako nový zastupitel zvolený v roce 18.10 2012 jste to co píšete, mohla každé zastupitelstvo činit. Dělala jste to ? A další věc. Jako nová zastupitelka jste v každém případě měla žádat o revokaci z usnesení zastupitelstva, kdy byla přijmuta a podepsána pro obec nevýhodná smlouva s firmou OSTWIND. Proč nevýhodná. Pokud budeme vycházet z dokumentace, která je v podstatě pro každou výstavbu VTE stejná, tak se tam píše, že příslušná větrná elektrárna vyrobí za rok 4 ,5 milionů KW. Pokud to vynásobíme částkou 2,12 ( to je částka pro výkup na rok 2013) dostaneme částku 9,milionů 540 tisíc. U vás je ve smlouvě sjednaná pravidelná odměna ve výši 0,8 % . To znamená, že obec dostane za oba větrníky 152, 640 Kč ročně. To je dle Vás dost ? Zcela je běžná odměna za jeden větrník 200,000 a ještě plus 1 % ze zisku. A to si je ještě potřeba uvědomit, že tyto informace z dokumentace jsou značně nadsazené. Klidně ba se mohlo stát, že by obec za oba větrníkay dostávala 100,000 ročně. Většího troubu by investor nenašel. Že Vám to jako zastupitelce nevadilo, až dnes píšete, že si mají rozhodnout občané. A co mají rozhodnout, když je smlouva podepsaná a k tomu ještě z touto odměnou. To snad mělo být vše obráceně. První obyvatelstvo a potom zastupitelstvo a s veškerou znalostí jak problémů kolem větrníků, tak i s navrhovanou odměnou. Vůbec se nedivím, že za takových podmínek dělá investor a i pár lidí kolem takový cirkus.

Re: Re: --

Datum: 02.12.2012 | Vložil: ing. Rudolf Hruška

K odměně 0,8 pct z ročního výnosu z elektrické energie z VTE nutno však přistupovat
tak, že ji lze spočítat v současnosti z platných výkupních cen elektrické energie.

Pokud jsme chtěli při přímém jednání se zástupkyní OSTWINDu na OÚ Borová
aby nám sdělila kolik konkrétně částka odměny 0,8 pct bude, tak nebyla schopná
nám to sdělit.

A i kdyby to spočítala tak to platí pro současné výkupní ceny.

Podstata je v tom, že nikdo neví kolik bude výkupní cena elektrické energie
v budoucnosti.

Proto je Smlouva formulována tak jak je, s tím že provozovatelem bude
v budoucnosti založená dceřinná společnost OSTWINDu.
Jasný převod plnění na bílého koně.
Pokud se v budoucnosti změní výkupní ceny elektrické energie tak se může
stát, že dceřinná společnost bude ve ztrátě, odstaví VTE a obec nebude mít žádný
podíl na zisku.
A navíc bude mít problém, že není nikde smluvně podchyceno kdo, kdy a
na čí náklady odstraní torza VTE na soukromých pozemcích.
Ale důsledně řečeno problém budou mít spíše majitelé pozemků kteří
je pronajali.

Takže krásně pro OSTWIND vyřešeno jak na to obec Borová přistoupila
svým podpisem.
Ten z dotací nás danových poplatníků vystaví se ziskem VTE a od nejistého
provozu VTE uteče. A z tohoto zisku něco utrousí pro obec Borová,
pro obě VTE celkem jednorázově Kč 480.000 po kolaudaci, což je poloviční
částka než např. smluvně slíbila společnost ELDACO pro obec Mladkov
za 2 VTE úplně stejného typu.
A pak se nabízí otázka, kam se podělo oněch cca Kč 520.000, které by
mohla obec Borová získat navíc kdyby jednala dále s OSTWINDem.
Jenom do zisku OSTWINDu??


Re: Re: --

Datum: 02.12.2012 | Vložil: LH

Když se začalo jednat s Otwindem a byla podepsána smlouva, já v zastupitelstvu ještě nebyla.

Re: --

Datum: 02.12.2012 | Vložil: ing. Rudolf Hruška

K příspěvku bývalé zastupitelky bych měl několik poznámek.
Původně jsem to chtěl přejít, ale nyní vidím že by to nebylo
správné, kdybych nechal pouze mluvit p. Urbana.

Jednak bylo vhodné, kdyby tuto svoji omluvu adresovala přímo zastupitelstvu
obce a nikoliv takto nepřímo (i když zastupitelé mohou číst tyto stránky).
Možná je jí tento nepřímý způsob jednání vlastní, nakonec to vyplývá
i z následujícího textu.

Pominu napadení stránek obce, at již tomu bylo, jak tvrdí autorka, z recese.
Asi si následně uvědomila, že to není přinejmenším košér (on je totiž
ten čin skutečně trestný) a proto se obci omlouvá.

Jenom je zarážející, že následně hledá pro svůj skutek důvody.
A ten vidí, jak píše, v určitých důvodech (neuvádí jakých), jako jeden uvádí
plánovanou výstavbu VTE, zejména způsob smetení referenda ze
strany zastupitelstva na poslední veřejné schůzi.

Pokus se dobře pamatuji (na veřejné schůzi jsem byl), tak k neuskutečnění
referenda uvedl p. Balcar že sl. Hníková, která měla referendum
zorganizovat složila mandát zastupitelky. Čili pokud jeho výrok, jak uvádí
bývalá zastupitelka, nebyl pravdivý (sama nyní uvádí, že nebyla pověřena
jakoukoliv činností související s referendem) tak proč se v ten okamžik a
před všemi přítomnými sama neohradila když na schůzi byla přítomna?
Proč tam veřejně neuvedla, že za vším je zarputilost některých členů
zastupitelstva, jak nyní uvádí?

Tak to totiž pak vypadá (a třeba tak tomu bylo) že si s referendem nevěděla
rady a proto složila mandát.

Možná, že to je v jejím způsobu jednání, mlčet když má mluvit, a pak mluvit
když nemá mluvit a problémy řešit vedle.

Nakonec její názor, že by si tak důležitou věc měli občané odhlasovat
sami v referendu je jistě chvályhodný.
Ale zase (spolu s kolegy jsme několikrát uváděli na schůzích zastupitelstva
své důvody proti VTE) nikdy tam bývalá zastupitelka nevyslovila jakýkoliv názor.
Stejně tak tomu bylo při jednání kdy pí. Uhnavá v zastupitelstvu, za naší
přítomnosti, vystoupila sama a vznesla svůj návrh na uspořádání referenda.
Sl. Hníková opět mlčela.

Je to přesně tak jak to vystihl p. Urban v jeho příspěvku výše.
Cituji:
Zastupitelé se schází a občas něco v tajnosti upečou. Nemůžu na ně
u piva nadávat, když něco podobného dělám sám, nebo s k tomu propůjčím.

Záznamy: 21 - 30 ze 107
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>