Diskuse

Re: Re: Re: A co druha strana ?!

Datum: 17.12.2012 | Vložil: ing. Rudolf Hruška

Vážený pane LWQ,

ad1) pokud se budu chtít vyhnout účinkům elektrosmogu, tak si tu hračku jak uvádíte nekoupím.
Ale v případě VTE si ji o vlastní vůli nepořizuji za barákem. Zde ji staví někdo aniž se mne zeptal a já se tomu bráním a nikoliv jenom já. Takže neplette hrušky s jablky.

ad2) ohledne vlivu do Polska si laskavě prostudujte v rámci Vašeho proaktivního přístupu např. Oznámení které investor dle zákona předložil na MŽP a hlavně závěry zjištovacího řízení. Zjistíte jaké účinky má VTE na polské území a hlavně jak se musí vyrovnat investor s připomínkami dotčených polských a českých orgánu.
Na Vaši otázku zda se nás ptají na Vámi zminované investice na jejich straně hranice, tak pokud se nás neptají tak je to věcí druhé strany, tedy české, aby se ohradila. Nakonec pokud mi je známo tak na základě protestů české strany ustoupili Poláci od stavby VTE v oblasti Frýdlandska. Stejně tak mají Poláci právo se ohradit vůči výstavbě VTE v katastru Borové a také tak činí. Stejně tak zde pletete hrušky s jablky.
ad 3) viz bod 2)
ad 4) díky za vysvětlení
ad 5) naprostý souhlas s Vámi. Kdyby nebyly dotace, tak by nebyli investori, nebyl byly problémy s VTE. Já jako danový poplatník bych ušetřil, nebot z mých daní by stát nedotoval investory (kteří na základě této dotace si vytvářejí zisk) a dále bych neplatil ve faktuře za elektriku položku příspěvek na obnovitelné zdroje v nemalé výši a který se neustále zvyšuje.
ad 6) že by se vyplácela VTE tak to nemyslíte vážně. Vyplácí se akorát investorům. Navíc energie z VTE je dražší než u klasických zdrojů.
ad 7) řešení nastabilnosti energie VTE pak sebou nese další náklady. No jo pane na Sahaře jsou jiné sluneční podmínky, a jak energiii přepravit do Evropy?
S JE nemám problém, Vy jste snad bez proud?
ad 8) byl jsem se podívat u moderních VTE a mohu Vám prozradit že místní lidé mi málem brečeli na rameni a varovali mne abychom si nenechali VTE postavit u baráku.
ad 9) nemám odpověd, vy se stydíte sdělit svoji identitu a já nemám možnost si ověřit Vaše info v bodě uvedené.

Re: Re: Re: A co druha strana ?!

Datum: 18.12.2012 | Vložil: MH

Nechci se míchat do diskuse obou pánů, ale nemůžu se zbavit dojmu, že LWQ v Borové nebydlí a hlavně je to provoratér možná placený v žoldu VTE lobby, a tak se nestyďte a sdělte nám, kolik Vám to hodí.

Re: Re: Re: Re: A co druha strana ?!

Datum: 19.12.2012 | Vložil: LWQ

Bydlel sem v Nachode a jiz delsi dobu pobyva na Novem Hradku. To pro ilustraci ... Platim se ja sam, svoji cinnosti a ne nejaky VTE soukromnik ... Zamyslete se ... Ve finale, pravda se ukaze :-)

Re: Re: Re: Re: Re: A co druha strana ?!

Datum: 25.12.2012 | Vložil: MH

Vy jste tedy exot,co já vím, tak se lidé stěhují spíš opačným směrem (logicky). Pročetl jsem vaše příspěvky a odpovědi na jednotlivé body a musím konstatovat, že v řadě příspěvků a odpovědí postrádají poněkud hodně logiku diskutovaných záležitostí. Uvedu pouze malý podobný příklad, když vy jste byl ještě děcko, tak se u nás v ČSSR navrhovala trasa budoucí dálnice D11. Soudruzi ji chtěli vést po trase Hradec-Jaroměř-Náchod-Klodzko v budoucnu dále. Vzápětí to odmítli zcela pochopitelně Poláci, kteří namítali, že si dálnicí nenechají zničit troje lázně a chráněný park Stolové hory a Bystřické hory. Pokud nevěříte, můžete se ptát někoho vzdělanějšího nebo googlovat. Zato v posledních letech postavili perfektní silnici 1.třídy v trase Kudowa-Klodzko s pomocí financí EU. Srovnejte to se silnicí Náchod-Hradec Králové. Samé kruhové objezdy, které vymyslel nějaký de... z výstavby silnic a dálnic. Zamyslete se nad tím, že Poláků je 40milionů , nás čtvrtina. Hádejte, kdo si prosadí svoje zájmy. Na západě se postupně vte demontují a nahrazují modernějšími technologiemi-někde atom v jižních zemích třeba i fte. S argumentem ze Sahary vést elektřinu do Evropy - jdětě to prosím navrhnout nějakému našemu úřadu a uvidíte sám, za koho vás tam budou mít (nechci urážet). Když chcete mít barák za vte, proč se nepřestěhujete třeba do krušných hor, tam vám to určitě rádi splní. Až dostanete pořádným odletujícím kusem ledu třeba do hlavy + pár desítek štychů pokud to přežijete, možná budete třeba ještě více spokojen. V Hrádku je dost lidí ráda, že se vte definitivně zbavila,tak nám tyto výdobytky laskavě neexportujte do Borové. Když použiji mírně upravenou parafrázi z jednoho oblíbeného filmu - Vrtuláři všech zemí, jděte do pr.... . (není mířeno přímo na vás.)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co druha strana ?!

Datum: 02.01.2013 | Vložil: LWQ

Resite nesouvisejici veci.

Polaky nijak nehodlam resit - mam na to svuj nazor co nezmenim - neni zadny duvod.

Pateticke spory v ramci EU ci celeho sveta se casem budou muset jednoduse skoncit nebot nebude dostatek energie a ani proste, ciste vody.

Moderni VTE maji pronamrazova opatreni, tedy led jednoduse nevznika. Zkuste studovat i Vy a neobouvat se do meho nazoru. Jednak pravda neni cernobila a druhak na kazdem nazoru byva kus pravdy.

Na zapade se VTE demontuji ? Ano stare stroje a nahrazuji novymi jejichz vyvoj a vyzkum kolem nekonci. Napriklad Siemens nedavno instaloval 5MW stroj (nekde v mori)..

Nase Republika ma spoustu zdroju vytezenou ci prodanou do cizich zemi. A ty zdroje jenz jsou obnovitelne a pomoci modernich technologii i bezpecne vyuzitelne budeme pausalne zavrhovat, jen aby nahodou nekde neco nevzniklo ?

Na zaver nepouziju zadnou legendarni frazi, ale pouze konstatuji, ze pravda se ukaze a ze vzdelani, enviromentalni odpovednost a zdravy selsky rozum jiste zvitezi nad zabednenosti a "cechacstvim". Hoawk - domluvil sem.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co druha strana ?!

Datum: 02.01.2013 | Vložil: MH

Jestliže já řeším údajně nesouvisející věci, tak vy už nejste anonym,náš tým už už zná vaši identitu a důvod vašich tzv proaktivních postojů kde provozujete flame - ale ani si nepřečetl dokumenty na zdejší stránce a oficiální vyjádřění polské i naší strany. Jdou to prachy. Co se týče EU- myslíte si, že z ní vystoupíme díky vašim názorům? To si snad děláte legraci. Moderní VTE mají možná odmrazovací zařízení, ty však zcela určitě nebudou u nás, kde se kouká na každý halíř v investicích.
Ona VTE v moři je něco zcela jiného než VTE u obce, kte se stavbou navíc nesouhlasí více než 700 lidí.
Naše republika vyváží velké množství elektřiny do západní evropy, kterou prodává a zatímco my běžní odběratelé máme platit nemalý příspěvek na OZE aby Čez ještě více vydělal. Máte v té asgumentaci poněkud chaos.
Na závěr snad jen pochybuji o vašem vyšším vzdělání, když je vám zatěžko přečíst některé dokumenkty na levé straně stránky. Ono by se v Hrádku našlo také pár nedostatků, třeba havarijní stav silnice pod bytovkami na křižovatku pod Rokole - i když za to nemohou přímo hrádečtí ale mohl by jste se třeba obout do správy silnic, která s tím minimálně 15 let nedělá nic místo vašich závěrečných blábolů o zdravém českém rozumu.Na závěr použiji pro vás asi nepřijatelnou tezi, že pár výkonově nestabilních větráků nikdy nenahradí ani moderní odsířenou elektrárnu na uhlí natož pak několik 1000MW bloků atomové elektrárny. Mimochodem, byl jste se podívat v moderním dole na uhlí a uran. Já tedy ano a teze, které platily před 25 lety už dádno neplatí.
Hoawk - domluvil sem.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co druha strana ?!

Datum: 02.01.2013 | Vložil: MH

Ještě malý dodatek - náš tým nevyvýjí žádnou aktivitu pro mrzký peníz Ostwindu, ale pro blaho obyvatel Borové a to zcela zadarmo ve svém volném čase. Pokud tolik toužíte po VTE a doufáte že spasou svět, doporučuji je naistastalovat u vás za barákem v NH. Možná dostanete pár špinavých šupů ale pochypuji, že vám je pan nový starosta schválí, když se v televizi veřejně vyjádřil, že upřednostnuje to, co obyvatele NH spojuje před tím, co je rozděluje. Moudrý to muž. A vy by jste se opravdu měl začít zabývat něčím důležitějším, než exportem vašich názorů na VTE do vedlejší obce. My zde VTE nechceme a budu se opakovat, postavte si barák tam, kde vám ho podpoří. Asi o energetice v podmínkách ČR toho moc nevíte, ale to bych zde nerad řešil, protože s vámi nemá racionálně cenu řešit nic. Obávám se, že váš věk vám nedovoluje racionální úvahu,pokud máta opačný názor, prozazujte jej prosím v NH, a ne u nás.

Větrný Hyde park

Datum: 09.12.2012 | Vložil: Pavel Jirka

Dobrý den všem.
Úvodem bych rád sdělil, že tento web a tedy i Větrný Hyde park je pro všechny, kteří mají témata a chuť diskutovat. Není tedy pravdou, že je určen odpůrcům VtE. Koneckonců, příznivci VtE se mohou stát jejich odpůrci a naopak. Stačí mít k dispozici dostatek informací a chuť přemýšlet.
Za druhé: I já pamatuji Hyde park na oficiálním webu obce, sám jsem do něj přispíval. A musím konstatovat, že jeho úroveň díky některým přispěvatelům (samozřejmě anonymním) klesla tak hluboko, že jsem osobně od dalších příspěvků ustoupil. Tím chci říci, že bych si přál, aby alespoň úroveň těchto stránek si udržela určitý standard, a prosím všechny, aby se chovali jako kultivovaní lidé. Uvidíte, že když si od srdce ulevíte a použijete slušná slova, určitě se budete cítit mnohem lépe.
Za třetí: Jak jsem napsal v úvodu, diskusní fórum je tu pro všechny. Je pouze na Vás, jestli se od příspěvek podepíšete, ale osobně si vážím všech, kteří nemají problém vystoupit pod svým jménem, přestože se mohou vystavit osobním útokům na svou osobu, jak se nyní také ukázalo.

--

Datum: 23.11.2012 | Vložil: LH

Možná jste si všimli, že se před pár dny na oficiálních internetových stránkách obce Borová objevil banner s větrnými elektrárnami. Abych předešla veškerým dohadům a případnému osočování jiných osob, rozhodla jsem se zde uveřejnit z jakého důvodu jsem banner na stránky umístila. Ačkoliv to bylo sice z recese, i tak to mělo své určité důvody – ten nejdůležitější je nespokojenost, vlastně až znechucení ze situace (nejen) okolo VTE na Borové. Zejména se mi nelíbí jakým stylem bylo „smeteno“ referendum k výstavbě větrných elektráren, které zastupitelstvo obce odhlasovalo. Neuskutečnění referenda bylo nakonec svedeno na mě, přestože mě nikdo nepověřil vykonáním jakékoliv věci související s referendem. Skutečný důvod však je jen zarputilost některých členů zastupitelstva, kteří jsou, z nepochopitelných důvodů, schopni jít proti všem. A o Borové se už bohužel nemluví jinak než v souvislosti s VTE.
Chtěla bych zde zdůraznit, že ze zásady nejsem proti výstavbě VTE a pravděpodobně by mě ani nevadilo, kdyby zde stály. Ale dle mého názoru by si tuto důležitou věc měli odhlasovat občané obce. Zastupitelstvo je tu pro občany! Neberte si prosím příklad z našich politiků.

Obci se omlouvám za atakování internetových stránek a za způsobené nepříjemnosti.
Kdo chtěl, ten pochopil.

Lucie Hniková
(bývalá zastupitelka)

Re: --

Datum: 29.11.2012 | Vložil: Urban

Nemůžu na Váš příspěvek nereagovat, byť jsem až 100 km od Borové. Já si osobně myslím, že chybu je potřeba hledat na začátku. Tedy, v té době, kdy začal váš starosta možná i bez vědomí ostatních zastupitelů a i obyvatel laškovat s touto firmou o výstavbě VTE. A již v době, kdy toto přišlo poprvé na přetřes v zastupitelstvu, by měl každý zastupitel, byť by i zůstal sám, důrazně vyžadovat to, co píšete na konci svého příspěvku. Nevím, jak jste se k tomuto postavila Vy, jako zastupitel hned v počátku? A v podstatě z hlediska mé osoby to je i jedno. Jenom nechápu, že podobný průběh byl u nás v obci. Proto se ptám, proč každý zastupitel, kterého obyvatelé zvolí, to znamená i nejbližší sousedi a i spousta kamaradů, tak po svém zvolení okamžitě ztratí paměť, zrak i sluch. A po prvním nesouhlasu v podstatě každého obyvatele, který se takto veřejně projeví na zasedání zastupitelstva, začnou brát jako svého nepřítele a prvním projevem je neodpovídat na pozdrav a postupně se to rozšiřuje i do jiných oblastí. A ještě horší je to, že si to část obyvatel bere tak, že se tento zastupitel chová správně. Žijeme v roce 2012 a když se podívám do knížek, kde se píše např. o upalování čarodejnic, nebo se podíváme do doby kolem 50 a 60 let na některé procesy , už se vůbec nedivím, že to bylo tak, jak to je napsáno, a těm odsouzeným a zpětně v čase i upáleným. Nevím, uvědomují si občané, že když toto chování zastupitelů podporují, že se v podstatě svým chování vrací v čase o kterém pišu. Musím podotknout, že se nejedná vždy o všechny. I v tom vašem problému, který jak píšete se najdou lidi, kteří se snaží toto zvrátit a hledat tu možnost podobné chování uvést do určitých mantinelů. Je pravda, že většinou je za to náležitá odměna. Jaká, to ví každý, kdo se o podobnou věc pokusil.
Často o tomto chování zastupitelů přemýšlím, nevím jestli to je nějaký pozůstatek z dob nedávných, nebo je to dle přísloví dej ...... moc a pak uvidíš. Je to ale asi všude stejné, že zastupitelé se schází a občas tam něco v tajnosti upečou a je to něco podobného, jako za války odbojné buňky. Je možné, že tomu nahrává i chování našich politických zástupců a lidí kolem nich. Pokud ano, nemůžu na ně u piva nadávat, když něco podobného dělám sám, nebo s k tomu propůjčím. Potom je ve státě stav , jak ho známe. Do vysoké politiky se většina dostala z postů zastupitelů a starostů. Pokud tam již jdou z touto školou, není se dnes čemu divit.

Záznamy: 11 - 20 ze 107
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>