Diskuse

Re: Re: Pravda sice pozdě, ale přeci vylezla na světlo.

Datum: 19.10.2012 | Vložil: ing. Rudolf Hruška

dobrý den,

chápu, že nerozumíte argumentaci článku o přístupu anglické vlády k větrným elektrárnám.
Ono totiž smyslem celého článku je ukázat jak se staví, zde konkrétně v Angli,i k větrným elektrárnám a kdetam hledají alternativní řešení

V§bec nejde o to argumentovat tímto článkem na řešení alternativních zdrojů v Česku, konkrétně jak to berete zde v Borové ve formě využití břidličného plynu.

Článek uvádí pro nás zajímavý názor anglické strany proč se odklání od podpory větrných elektráren jejichž negativní dopady převažují nad jejich výhodami a jeichž podpora je nákladná, potažmo samozřejmě z kapes danových poplatníků jako tomu je nakonec i u nás.
To je skutečně Váš problém že přejímáte jejich alternativní zdroj břidličný plyn, to je jejch řešení a nemusí být nutně naším řešením.Re: Pravda sice pozdě, ale přeci vylezla na světlo.

Datum: 17.10.2012 | Vložil: Urban

Podniků ve ztrátě kvůli poplatkům na obnovitelné zdroje přibude, tvrdí velké firmy
17.10.2012 14:50 | OSTRAVA (ČTK)
Diskuse: 1

Zatímco letos firmy platí na obnovitelné zdroje 419 Kč/MWh, příští rok to má být podle Energetického regulačního úřadu 613 Kč/MWh.
Licence | Některá práva vyhrazena
Foto | ntr23 / Flickr.comPočet firem ve ztrátě může v ČR kvůli poplatkům na obnovitelné zdroje energie (OZE) stoupnout až o polovinu. Může se stát i to, že některé firmy odejdou nebo zkrachují, uvedli zástupci největších odběratelů elektřiny. Ti se sešli, aby jednali, jak zabránit růstu poplatků na podporu OZE, které firmy musí platit v ceně elektřiny. Výsledkem jejich jednání je mimo jiné dopis předsedovi vlády.
Zatímco letos firmy platí na obnovitelné zdroje 419 Kč/MWh, příští rok to má být podle Energetického regulačního úřadu (ERÚ) 613 Kč/MWh. To je podle průmyslníků pro podniky likvidační. Poplatky na OZE v ČR jsou podle nich nejvyšší v Evropě.

"Dopady navýšení OZE na český průmysl, zvlášť tedy na odvětví hutnictví, strojírenství, těžkou chemii a sklářství, je obrovský. Dneska to bere už víc než 50 procent zisku a dostává to spoustu firem, kterým se při postupující krizi ziskovost mění. Budou to muset platit, přestože budou ve ztrátě," řekl generální ředitel strojírenské společnosti Vítkovice a prezident Národního strojírenského klastru Jan Světlík.

Výzva, kterou průmyslníci zaslali vládě, má dva body. Tím prvním je podle Světlíka zachovat i v roce 2013 stejný poplatek jako letos, byť je vysoký. "A druhá výzva je: Udělejme rychlé systémové opatření, ať ten smrtonosný poplatek budeme v dalších letech od roku 2014 snižovat," řekl Světlík.Vážení přátelé

Datum: 27.08.2012 | Vložil: Vladimír Šťastný

dovolte abych Vás pozdravil a popřál mnoho štěstí a úspěchů ve Vaší činnosti. Jsem na straně odpůrců VTE a vede mne k tomu mnoho dobrých důvodů a životních zkušeností. Chci tvůrce tohoto webu ale i jejich oponety pochválit za diskusi, kterou zde vedou a úroveň kterou se jim daří držet. Vím o čem mluvím, protože našemu Občanskému sdružení se například strhnout obyvatelstvo k tomu aby se o věci rozumě bavili vůbec nepodařilo. I tak Vám chci nabídnout informace z našeho webu či mého blogu, často se ptáme a řešíme velice podobné otázky a situace, myslím, že odpovědi zde najdou obě strany.
S pozdravem, Vladimír Šťastný, člen o.s.Krušno bojující za zastavení živelné výstavby VTE v Krušných horách.
https://www.oskrusno.estranky.cz/
https://vladimirstastny.blog.idnes.cz/

Re: Vážení přátelé

Datum: 05.09.2012 | Vložil: ing. Rudolf Hruska

díky za váš příspěvek
se zajmem jsem se začetl do Vašich blogů,
nyní konkrétně míním blog vítr, energie budoucnosti z 15.6.2011.
Je to skutečně o tom, že investoři uvádějí pouze t.zv. výhody ale systematicky zamlčují co se pod pozlátkem schovává za nevýhody a další souvislosti.
To je standartní postup neustále se opakující v jejich odpovědích, diskuzích, prezentacích atd. a tuto zkušenost má každé občanské sdružení vystupující proti VTE.
Doporučuji zájemcům či zvědavcům navšívit Vaše web stránky
www.vladimirstastnz.blog.idnes.cz

Re: Re: Vážení přátelé

Datum: 05.09.2012 | Vložil: Vladimír Šťastný

Dobrý den,
investorům bych dnes už snad takový postoj ani nevyčítal, zvolili si VTE jako svůj byznys, tak si ho musí hýčkat aby jim dlouho vydržel a samozřejmě k tomu používají i demagogiii a polopravdy. To, co mě daleko více štve je, že státní orgány, které tu jsou proto aby zkoumaly oprávněné požadavky lidí, jež tento byznys prokazatelně poškpozuje, jsou naprosto nečinné a i když ani mnohokrát opakované výhrady a námitky našeho O.s. nedokázali nikdy přesvědčivě vypořádat, vydávají neustále další a další souhlasy se stavbami. V konečném důsledku nás to poškozuje všechny v podobě zbytečně drahé elektrické energie a promrhaných daní, které byly vybrány primárně na něco jiného a místo toho jimi stát podporuje OZE. Je to největší novodobá zlodějina, které se na svých občanech dopouští vyspělé země téměř na celém světě. Proto je to téměř neporazitelný moloch, všichni vlivní, kteří by mohli udělat něco pro nápravu, nic neudělají, protože se v tomto systému přiživují.

krajně nevýhodná smlouva uzavřená s Ostwindem, pokr. č.4

Datum: 28.07.2012 | Vložil: ing. Rudolf Hruška

citace textu podepsané smlouvy

Preambule
Společnost OSTWIND je developerem větrných elektráren a má v úmyslu prověřit, zda lze získat povolení pro výstavbu a provozování větrných elektráren na pozemcích obce barevně zvýrazněných v příloze č. 1 této smlouvy.

Cili smluvní závazek pro výstavbu a provozování větrných elektráren se týká pouze a výhradně pozemků obce.
Nicméně pozemky barevně zvýrazněné v příloze č. 1 smlouvy nejsou pozemky obce.
Dotčené pozemky jsou v soukromém vlastnictví.

Takže smluvní závazek se opírá o skutečnost, která neodpovídá pravdě a z tohoto důvodu je smlouva neplatná.

Může se některá ze smluvních stran k tomuto vyjádřit?

krajně nevýhodně uzavřená smlouva s OSTWINDem, pokr č. 3

Datum: 23.07.2012 | Vložil: ing. Rudolf Hruška

na jednoduchou otázku možná jednoduchá odpověd

kdo ponese náklady na odstranění škod způsobených občanům obce, obci anebo jinému subjektu při výstavbě a provozu větrných elektráren?

Standartně by tuto problematiku měla řešit pojistná smlouva, kterou by měl mít uzavřenou investor jako pojištěný, za škody způsobené svojí činností.
A tyto škody vzniknou.
Anebo tuto smlouvu uzavřela obec?
Proč není tato problematika řešena v podepsané smlouvě o spolupráci, třeba jenom s odkazem na příslušnou pojistnou smlouvu?
Pokud není nikým uzavřena zminovaná pojistná smlouva je otevřena cesta
ke zdlouhavým a nákladným soudním sporům, což mnohého poškozeného
odradí od uplatnění nároku na odstranění škod.

Smlouvy

Datum: 21.07.2012 | Vložil: Jirka

Dobrý den,
se zpožděním, za které se omlouvám, vkládám v plném znění příspěvek zaslaný mi p. Urbanem. Přílohou je PDF soubor, který však není možné na toto místo vložit, proto je umístěn v záložce DOKUMENTY.

Máte zde připomínkya pozměňující návrhy ke smlouvě s firmou Synergion pro obec Lichkov a Mladkov.
Na pomoc byl přizván právník a každá obec složila přes 30,000 Kč. za pomoc při sepisování smlouvy.
Po čase došlo ke sblížení obou starostů s investorem a to tím způsobem, že jsou členy dozorčí rady firmy investora.
Jeden se tam nechal dosadit zastupiteli a ten druhý tam vlezl sám. Po tomto "vstřícném" kroku, a dalších schůzkách a
poradách, jak větrníky prosadit, byla smlouva podepsána. Každá obec zvlášť.Musím dodat, že tyto připomínky či návrhy jsou pro obě obce.
Jeden starosta si smlouvu podepsal sám a druhý ze zastupiteli.Ten jeden ke smlouvě připnul potřebný dodatek, že smlouva byl odsouhlasena zastupiteli
i s číslem jednacím. Pokud se podíváte na zasedání zastupitelstev a najdete si číslo jednací, zjistíte, že pod tímto číslem jednacím je napsáno, že byl vybrán investor. Žádné odsouhlasení smlouvy.
No, a jak to skončilo s pozměňujícimi návrhy a připomínkami. V podepsané smlouvě není téměř nic. Pokud tam něco zůstalo, tak je to okleštěno a tím pádem bezzubé.Nějaké referendum o obsahu smlouvy nebo
zástavní práva, nechte si občané jen zdát. Tak to skončilo celé tím, že se nechal udělat právní rozbor na smlouvy a skončil jednoznačným stanoviskem. Smlouvy vypovědět, protože obce nemají žádnou
pravomoc a sílu se dostat na slíbené odměny pokud se investor "šprajcne". Za druhé, každá obec několikráte porušila zákon a pro slíbenou spolupráci a pomoc pro výstavbu překročila své pravomoci.
Také byl problém v tom, že se každá obec vzdala svých zákonných práv a pravomocí . Po lopatě řečeno, každá obec vlezla někam až tak daleko, že si sní investor může dělat co chce, a není proti tomu
možné se bránit.Tímto chci jen říci, že se podobná svinstva podepisují, nebo byla podepsána i jinde. A také musím dodat, že jsem viděl smlouvy ještě horší.A vždy se ptám, na co tam jsou jednotliví zastupitelé?
Pochopil každý zastupitel svoji úlohu v obecním zastupitelstvu?

Stroboskop

Datum: 19.07.2012 | Vložil: Frydolín Skočídopole

Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit, co je stroboskop, případně stroboskopický efekt a jak vzniká v souvislosti s VTE, a také jaký konkrétní vliv má stroboskopický efekt na zdraví člověka? Děkuji.

Re: Stroboskop

Datum: 19.07.2012 | Vložil: Urban

Odkaz- Program STIN - výpočet stroboskopického efektu větrných elektráren

Záznamy: 41 - 50 ze 107
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>