Re: Re: Re: A co druha strana ?!

Datum: 17.12.2012 | Vložil: ing. Rudolf Hruška

Vážený pane LWQ,

ad1) pokud se budu chtít vyhnout účinkům elektrosmogu, tak si tu hračku jak uvádíte nekoupím.
Ale v případě VTE si ji o vlastní vůli nepořizuji za barákem. Zde ji staví někdo aniž se mne zeptal a já se tomu bráním a nikoliv jenom já. Takže neplette hrušky s jablky.

ad2) ohledne vlivu do Polska si laskavě prostudujte v rámci Vašeho proaktivního přístupu např. Oznámení které investor dle zákona předložil na MŽP a hlavně závěry zjištovacího řízení. Zjistíte jaké účinky má VTE na polské území a hlavně jak se musí vyrovnat investor s připomínkami dotčených polských a českých orgánu.
Na Vaši otázku zda se nás ptají na Vámi zminované investice na jejich straně hranice, tak pokud se nás neptají tak je to věcí druhé strany, tedy české, aby se ohradila. Nakonec pokud mi je známo tak na základě protestů české strany ustoupili Poláci od stavby VTE v oblasti Frýdlandska. Stejně tak mají Poláci právo se ohradit vůči výstavbě VTE v katastru Borové a také tak činí. Stejně tak zde pletete hrušky s jablky.
ad 3) viz bod 2)
ad 4) díky za vysvětlení
ad 5) naprostý souhlas s Vámi. Kdyby nebyly dotace, tak by nebyli investori, nebyl byly problémy s VTE. Já jako danový poplatník bych ušetřil, nebot z mých daní by stát nedotoval investory (kteří na základě této dotace si vytvářejí zisk) a dále bych neplatil ve faktuře za elektriku položku příspěvek na obnovitelné zdroje v nemalé výši a který se neustále zvyšuje.
ad 6) že by se vyplácela VTE tak to nemyslíte vážně. Vyplácí se akorát investorům. Navíc energie z VTE je dražší než u klasických zdrojů.
ad 7) řešení nastabilnosti energie VTE pak sebou nese další náklady. No jo pane na Sahaře jsou jiné sluneční podmínky, a jak energiii přepravit do Evropy?
S JE nemám problém, Vy jste snad bez proud?
ad 8) byl jsem se podívat u moderních VTE a mohu Vám prozradit že místní lidé mi málem brečeli na rameni a varovali mne abychom si nenechali VTE postavit u baráku.
ad 9) nemám odpověd, vy se stydíte sdělit svoji identitu a já nemám možnost si ověřit Vaše info v bodě uvedené.

Přidat nový příspěvek