Pro některé vkladatele diskuzních příspěvků. Jinde to vidí jinak.Asi je praxe jiná než posudky.

Datum: 11.07.2012 | Vložil: Urban

Také můžu doporučit paní z Anenské Studánky, která bydlí přes 800 metrů od větrníků a každé jaro se nemůže dočkat kdy už budou na stromech listy aby ty větrníky tolik neslyšela a neviděla. A jak mimo jiné říká, máme zateplený dům, vyměněná okna a jak začne foukat vítr od větrníků, tak i v létě při zavřených oknech máme velmi problematické spaní. A při sedění venku se hluk odráží od domů a motá se v tom prostoru jako v kotli.Když tam má nějakou návštěvu, tak jsou z toho uplně mimo. Ještě jeden nebo dva zkopírovné příspěvky přidávám.
Krušnohorec

22.11. 19:35 Bydlím asi 2,5km od nejbližšího větráku
jsou to 2MW turbíny typu Enercon a i na tu vzdálenost dokáží dělat kravál odhadem 60-70dB. Nikdo nám to nechce věřit a investoři nám pořád cpou nějaké studie, které jsou od začítku do konce naprosto vylhané a jejich tvůrci v naší lokalitě vůbec nebyli. K měření hluku jsme nedonutili ani Krajskou hygienickou stanici. Tak jsme zakoupili hlukoměr a začneme měřit sami.

velikost písma Share on facebookShare on twitterShare on emailShare on printMore Sharing Services0Britům vadí hluk z větrných elektráren. Provozovatelé je musí za silných větrů vypínatStížnosti na hluk z větrných elektráren přichází ze vzdálenosti až pěti kilometrů od zdroje. Úřady pak provozovatelům nařizují, aby za silných větrů omezovali rychlost turbín či je vypínali.bzk
Čtěte více o: Velká Británie | větrná elektřina | elektrárna | obnovitelné zdroje energieČlánekDiskuse (9)Video
Infografika
Fotogalerie
Větrná elektrárna - ilustrační foto
foto: WikipediaHluk z větrných elektráren obtěžuje obyvatele Velké Británie. Na základě četných stížností úřady provozovatelům nařizují, aby svá zařízení za silných větrů vypínali či snižovali rychlost turbín.

Jen za poslední tři roky obecní úřady v Británii dostaly na 269 stížností na hluk, který způsobuje otáčení lopatek u větrných elektráren, uvádí deník Daily Mail. Nespokojení lidé přitom bydlí ve vzdálenosti až pěti kilometrů od zdroje.

reklama

Asi polovina uvedených stížností byla úspěšná a provozovatelé elektráren museli buďto turbíny úplně vypnout, nebo alespoň snížit jejich rychlost. Na jedné z větrných farem majitel už například nainstaloval kontrolní systém, který při silném větru automaticky vypne všech sedm turbín.

Čtvrtina stížností se týkala menších zařízení, která lze umístit na domy, školy či nemocnice. Zbytek se obracel vůči velkým turbínám, přesahujícím i výšku 120 metrů.

Rumunská firma dluží ČEZu téměř 2 miliardy. Český gigant hrozí omezením investic - čtěte ZDE

Francie chce opět trumfnout Brity. Postaví na moři gigantickou větrnou farmu - čtěte ZDE

V roce 2009 vyšla studie zkoumající dopady větrných elektráren na okolní obyvatelstvo ve Velké Británii, USA, Itálii, Irsku a Kanadě. Zjistilo se, že se u dotyčných zvyšuje nebezpečí infarktu, panických stavů a migrén.

"Provozovatelé větrných farem se snaží být dobrými sousedy a svědomitě reagují na stížnosti místních," citoval Daily Mail mluvčího průmyslu obnovitelných zdrojů ve Velké Británii.

V České republice bylo k 1. 12. 2010 podle údajů Energetického regulačního úřadu evidováno na 150 větrných turbín u elektráren s výkonem vyšším než 1 MGW.

Největšími světovým výrobcem větrné energie je Čína, následovaná USA a Německem.

Přidat nový příspěvek