Re: Re: Re: POZNÁMKA K DOKUMENTU RIZIKOVÉ FAKTORY

Datum: 03.07.2012 | Vložil: Pavel Jirka

Děkuji Vám za Váš příspěvek. Jsem rád, že jste si vše přečetl a nevedete diskusi pouze na téma významu cizích slov. Přiznám se, že v tomto úzkém sloupku pojmout celý příspěvek je dost problém. Proto si myslím, že vůbec není na škodu, až budete jednou na Borové, se sejít a podebatovat.
Snad pouze stručně:
Píšete o studiích - jsou to pouze studie, tedy pouze nějaké výpočty, které nemohou nikdy nahradit realitu. A co když až se VTE rozběhnou, bude realita taková, že se budeme všichni divit - samozřejmě já předpokládám ve smyslu negativním, vy naopak. Ale pak už bude pozdě cokoli řešit. A posunutí VTE blíž k obci? Kdo je investorem? OSTWIND dle smlouvy dovede věc do stavebního povolení. Kdo bude výstavbu realizovat? Která firma bude VTE provozovat? O tom se nikde nehovoří. Takže může lehko dojít k tomu, že OSTWIND dá od všeho ruce pryč a obec, stejně jako Vy coby vlastník pozemku, najednou bude mít proti sobě ostrého soupeře, se kterým si nikdo nebude vědět rady.
Pokusným králíkem být nechci. Vy si koupíte např. mobilní telefon z Číny, u kterého nemáte ani potuchy, jaké vydává SAR záření? Také určitě nehodláte riskovat, přestože má stejné funkce jako telefon značkový a a je výraně levnější.
Flicker studie, tedy vrhy stínů - pokud vím, nebyla o ní ani zmínka. Bylo popisováno vnímání pohybu lopatek, tedy nejde o stíny. Musíte uznat, že v místě, které sám na Borové navštěvujete, budou VTE trvale v zorném poli obyvatel.
Ale abyste si nemyslel, že mám něco proti VTE. Jsem dostatečně ekologicky založen a naprosto chápu, že jiné zdroje energie jsou podstatně více neekologické. Alternativní zdroje mi vůbec nevadí, ale nesmí bezprostředně zasahovat do mého života. Tedy pokud budou stát třeba 2 km od mého domu, nejsem proti. Ale znehodnocovat si vlastní investici na úkor někoho jiného si rozhodně nenechám. A stejně tak věc nehodlám nechat dojít do stadia, že se znehodnocení skutečně projeví a já s tím nic nenadělám. Můžete mne nazvat sobcem, už jsem se s tím setkal, a to dokonce i v případě, kdy jsem jednal v zájmu obce.
A pokud je Váš názor ten, že mám jednat s obcí. Co na to říci. Byl jsem na jedné veřejné schůzi, byl jsem na druhé schůzi (jistě si vzpomenete, že nás několik bylo ze strany zastupitelů nazváno různě a dokonce jeden z nich práskl dveřmi), jednali jsme s obcí i mimo tyto schůze, když to k ničemu nevedlo, předali jsme jim diskutovanou listinu. Stále se nic neděje. Bohužel nikdo nechce žádné argumenty slyšet. Můžete si to zkusit s námi. Věřte, že nikdo z nás nechtěl nechat celou situaci dojít až do tohoto stadia. To by asi mohlo stačit. Ještě tedy jednou, rád si s Vámi vše proberu osobně, stačí říci.

Přidat nový příspěvek