Diskuse

Malé obce

Datum: 17.07.2012 | Vložil: Urban

Až vloží administrátor můj příspěvěk ohledně nezapracovaných připomínek a pozměnujících návrhů do Smlouvy o spolupráci s investorem v naší obci,
bude se vám jevit spousta věcí i u vás přinejmenším jako pochybná.


Odkaz: Korupce prosákla i do malých obcí, většinou zůstává neodhalená

Reakce na příspěvky

Datum: 15.07.2012 | Vložil: Pavel Jirka

Dobrý den.
reaguji na příspěvky p. Urbana a dalších přispěvatelů. Stejně tak je tento příspěvek určen i všem ostatním.
Každý z nás má nějaký názor na větrné elektrárny a jeich vliv na člověka. Zajímalo by mne však, kolik z nás se bylo jen tak, na vlastní pěst, podívat v lokalitě, kde lidé žijí v těsné blízkosti těchto vymožeností. A když už se tam byli podívat, kdo našel odvahu se těchto lidí zeptat na jejich názor. Měl jsem možnost s lidmi z takové oblasti hovořit a skutečně jsem neslyšel nic pozitivního. Navíc tato obec (na Jižní Moravě) je od VTE vzdálena přibližně stejně daleko jako Borová od plánovaných VTE, a velikost VTE je také shodná. Převážná většina těchto lidí poukazovala na vysokou hlučnost a zcela upřímně mne přesvědčovala, ať si to hlavně nenecháme stavět "za barákem".
Tak tedy, vykašleme se už na všelijaké studie a dejme také na názor lidí, kteří s provozem VTE mají už své zkušenosti. Nechť zvítězí zdravý rozum !!!

Re: Reakce na příspěvky

Datum: 26.09.2012 | Vložil: JOSEF PŘIBYL

ZASTÁVÁM STEJNÝ NÁZOR!!! NEJPRAVDIVĚJŠÍ JSOU NÁZORY LIDÍ CO V OBLASTI U VĚTRNÝCH ELEKTRÁREN ŽIJÍ .U NÁS SE TAKÉ PLÁNUJE VÝSTAVBA ČTYŘ VĚTRNÝCH EL. KAŽDÁ MÁ MÍT VÝKON 3000KW.SNAŽÍME SE TOTO KONÁNÍ ZASTAVIT ,ALE JAK PRAVÍ PŘÍSLOVÝ JE TO BOJ S VĚTRNÝMI MLÝNY.RÁD BYCH SE S VÁMI KONTAKTOVAL.pepapaka@centrum.cz

Asi

Datum: 15.07.2012 | Vložil: Urban

se již projevují obnov. zdroje. Klima se za posledních 2000 let soustavně ochlazuje, dokazují vědci
V debatě o globálním oteplování se nejčastěji argumentuje vzestupem průměrných teplot za posledních 150 let, které je doloženo pravidelnými měřeními. Nicméně dlouhodobá rekonstrukce teplot za posledních 2000 let ukázala, že klima se naopak celkově mírně ochlazuje. V dobách říše římské i ve středověku pak byla období, kdy bylo klima teplejší, než dnes.

Zvětšit obrázek
Ilustrační foto

FOTO: Reuters
Včera 20:31

Tým kolem profesora Jana Espera z Univerzity Johana Gutenberga v Mainzu studoval vzorky letokruhů stromů z finského Laponska, které sahaly až do roku 138 př. n. l. Poprvé tak vznikla přesná rekonstrukce klimatu na určitém území. A z výsledků vyplývá, že během posledních dvou milénií poklesla průměrná teplota o 0,3 stupně každých tisíc let, především v souvislosti s narůstající vzdáleností Země od Slunce.


Graf rekonstrukce teplot za poslední 2000 let

FOTO: Univerzita Johana Gutenberga

"Zjistili jsme, že předchozí odhady historických teplot v éře Říma a ve středověku byly příliš nízké,“ uvedl Esper s tím, že jejich zjištění je důležité i v diskusích o odpovídající politice ve vztahu ke klimatu, jehož vývoj bychom měli vnímat i v dlouhodobém kontextu. Zpráva výzkumu jeho týmu vyšla v časopise Nature Climate Change. O teplejším klimatu ostatně svědčí i zprávy o pěstování pomerančů v Británii, nicméně tyto argumenty byly často zpochybňovány. Nyní data dokládají dlouhodobé ochlazování klimatu.

Vědci, kteří se na výzkumu podíleli, pocházeli kromě Německa i z Finska, Skotska a Švýcarska. Zdůrazňují, že díky fosilizovaným zbytkům stromů z finských jezer získali vzorky, které umožnily rekonstruovat vývoj teplot velmi podrobně. Kromě zmíněných teplejších období byly i mnohem chladnější úseky, které se vázaly k éře stěhování národů a později ke středověké malé době ledové.

Esper proto zdůraznil, že vědci varující před globálním oteplením podceňují dlouhodobé trendy. A ačkoli se nemusí zdát dlouhodobé ochlazení o 0,6 stupně Celsia tak výrazné, současné „globální oteplení“ představuje výkyv o jeden stupeň od linie dlouhodobého trendu, který již nastal v minulosti vícekrát

Orel

Datum: 13.07.2012 | Vložil: Urban

Až tak to se stavbou větrníků u vás nesouvisí, ale stejná věc se stala. Posudek kvůli výstavbě VTE zněl: že předmětný dravec se zde nezdržuje a nebyl zde zjištěn.
OS Pavlovice na základě znalosti místního a blízkého okolí v přilehlých katastrech vyvolalo nový Biologický průzkum, hlavně se zaměřením na letouny a náhle zde byl zjištěn Orel mořský. Nový průzkum provedl ten Mgr. co ho provedl i poprvé. Mimo jiné do posudku napsal, že ho nějako přehlédnul, že se věnoval průzkumu ,myslím více jižněji. V konečném stadiu, když toto vyšlo na jevo, někdo provedl na rychlo těžbu a podřezal i strom kde pravidělně sedal. V okolí hnízda byla provedena těžba. Je jasné, že se nikdo nezjistil. jen říkám, že i tak sa dají dělat posudky. A v podstatě s posudky na toto téma máme již 5 leté zkušenosti a to přímo z naší obce. Toto podotýkám z důvodu, že je zde pár dopisovatelů, kteří se za odbornost a objektivitu těchto posudků schovávají. U nás např. nebyl nikdy v NATUŘE 2000 zjištěn chřástal. Posudek vyhotovila kapacita pan doktor Bejček. Když jsem v roce 2011 dal do hromady ornitologa a s ním provedl kontrolu a následný odchyt a kroužkování, bylo na dvakrát odchyceno 15 samečků chřástala polního. Letos v podstatě to samé. Nebo z jiného posudku pro změnu ÚP Obce, kde byl požadavek od investora do ÚP zanést plochy pro výrobu el. energie. Cituji: danou lokalitu jsem navštívil 25 a 26 července a tento počet jsem uznal za dostatečný. Po dobu mé návštěvy zde nebyl chřástal zastižen. Není se ani čemu divit, protože zde bylo vše posekáno. Tím pádem toto území není vhodné jako boitop pro chřástala. Zjistil jsem následující: pod VTE 1 a 2 kde by měly stát bylo posekáno 18 dnů zpětně. Pod VTE č.3 a 4 byl oves, tím pádem se zde nesekalo, až tedy obilí a to někdy v září a č.6 a 7, zde se začalo sekat, až 29 července tj. několik dnů po návštěvě příslušného odborníka který má oprávnění od MŽP zpracovávat posudky dle zákona. Inu, kdo umí ten umí atd. Jen bláhový člověk jak jsem se zde v některých příspěvcích dočetl , může věřit v nezávislost těchto posudků. Vždyť si je platí investor.
Neznámí pachatelé zničili jediné hnízdo orla mořského v Poodří
Velikost textu:
...12. 7. 2012 20:20, autor: ČT24
Kunín - Jediné hnízdo orla mořského v Poodří zničil dosud neznámý pachatel. V lese poblíž Kunína pokácel topol, na kterém se hnízdo kriticky ohroženého dravce nacházelo. Jen pár dní předtím z něj přitom vyletělo orlí mládě. Přestože se žádnému z ptáků nic nestalo, ochránci přírody chtějí zjistit, kdo strom porazil. Stalo se to přitom teprve před několika dny, dokládá to čerstvý řez i zničená okolní vegetace.

zdroj: ČT24

Orel mořský Pár chráněných orlů si postavil hnízdo v koruně asi dvacet metrů vysokého topolu před dvěma lety. Ze stromu teď zůstaly jenom odřezané větve. Vedoucí záchranné stanice Bartošovice Petr Orel mluví o barbarském zásahu, který podle něj musel být objednaný: "V tomto lese vytěžit zrovna strom s hnízdem muselo být na objednávku."

Topolový les se nachází v druhé nejpřísněji hájené zóně chráněné krajinné oblasti. Patří státu, spravují jej Lesy České republiky. Záchranná stanice byla se správcem domluvená, že se v lokalitě kácet nebude. Podle zoologa CHKO Poodří Štěpána Tračíka o tom lesníci museli být obeznámeni. "Lesy České republiky v uvedené lokalitě žádnou těžbu neprováděly ani nezadaly. Jde o odsouzeníhodný vandalský čin neznámého pachatele. Lesy ČR na místě zjišťují stav a záležitost oznámí Policii České republiky," vyjádřil se mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík.

V celém Moravskoslezském kraji hnízdí jen čtyři páry orla mořského. Podle ochránců přírody naštěstí zničením hnízda populace přímo ohrožena není. Mládě těsně před pokácením z hnízda vyletělo a dospělí orli si postaví hnízdo jinde. Ochránci přírody nechtějí spekulovat, kdo mohl mít zájem na zničení hnízda, podali už ale podnět k šetření na Inspekci životního

Re: Orel

Datum: 13.07.2012 | Vložil: Urban

Malá oprava. Ne OS Pavlovice, ale OS Horizont Vranovská Ves. Pavlovice jsou kousek vedle. V konečném boji nakonec zastupitelstvo Pavlovic významně pomohlo a to tím, že neschválilo změnu v ÚP Obce.

Tento krok měl být již provedený několik let zpět

Datum: 13.07.2012 | Vložil: Urban

ERÚ navrhuje zastavení podpory nových obnovitelných zdrojů energie od roku 2014
13.7.2012 10:20 | PRAHA (ČTK)

Energetický regulátor navrhuje zastavení podpory nových obnovitelných zdrojů energie od roku 2014. Ilustrační foto
Licence | Některá práva vyhrazena
Foto | YanivG / Flickr.comEnergetický regulační úřad (ERÚ) předložil ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) návrh novely zákona o podporovaných zdrojích energie, který má umožnit budoucí zastavení podpory obnovitelných zdrojů. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ERÚ Jarmila Lehnerová. MPO již dříve uvedlo, že se novelou bude zabývat.
ERÚ ministerstvu předložilo ve třech variantách. "Věřím, že ministerstvo se s jednou z předložených variant ztotožní a podpoří tak regulátora v jeho úsilí dále nezatěžovat zákazníky nepřiměřenými finančními příspěvky na podporu výroby elektřiny z podporovaných zdrojů, které se promítají do ceny elektřiny a ovlivňují tak ekonomickou situaci průmyslu i obyvatelstva," uvedla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Energetický regulátor navrhuje zastavení podpory nových obnovitelných zdrojů energie od roku 2014. Podle Vitáskové je současná podpora obnovitelných zdrojů za hranicí ekonomických možností České republiky a zastavením podpory v roce 2014 by spotřebitelé v příštích 20 až 30 letech mohli na nákladech za energii ušetřit stovky miliard korun.

Zastavení podpory by se týkalo pouze nových zdrojů uvedených do provozu od roku 2014. Netýká se tedy současných obnovitelných zdrojů nebo těch, které budou uvedeny do provozu do konce roku 2013. Zástupci sektoru obnovitelných zdrojů záměr zastavit podporu kritizují.



část zprávy

Datum: 11.07.2012 | Vložil: Urban

Foto: Rumunští Češi proti větrným mlýnům. Napálili je
Česká komunita v Banátu se musí vyrovnat s divokým podnikáním i odchodem mladých
Číst celý článek
Domácí
Boj rumunských Čechů s větrnými mlýny
Diskutovat
« předchozídalší »1/62zavřít
Zobrazit originál
Rumunský Banát a fasády českých domů. Romantika, za kterou jezdí za krajany dobrodruzi z Česka. Je život banátských Čechů opravdu tak idylický?

Autor: Jan Langer
sponzor fotogalerie11. 7. 2009 | 13:45


Česká komunita v rumunském Banátu je odloučeným ostrůvkem českých tradic v evropském moři. První osadníci sem přišli před téměř dvěma sty lety za prací a obživou. Dodnes se zde k české národnosti hlásí několik tisíc lidí.Díky špatné dopravní dostupnosti a náročným podmínkám k životu se jejich životní styl proměňoval jen pozvolna. Pád východního bloku a počátek třetího tisíciletí však přinesl i sem jiný vítr do plachet. Komu a za jakou cenu?

Podívejte se, jak krajané v Rumunsku bojují s větrnými mlýny.
Jsou to fotografie s povídáním, nešlo to přesunout na tyto stránky. Je to na Centrum.cz



Re: část zprávy

Datum: 11.07.2012 | Vložil: Pavel Jirka

Děkuji za zajímavé příspěvky. Prosím, zkuste do diskuse vložit hypertextový odkaz na stránky, ze kterých čerpáte, nebo odkaz z vyhledávače zkopírujte a vložte do příspěvku. Pokud by stánky nešly z diskuse otevřít, zkusil bych je zpřístupnit jinak. Ještě jsem hypertext do příspěvku vložit nezkoušel, tak nevím, jestli je to vůbec možné. Díky.

Re: Re: část zprávy

Datum: 12.07.2012 | Vložil: Urban

Např. tato informace jak píšu, byla na Centrum.cz
Další informace čerpám např. z Ekolistu

Záznamy: 61 - 70 ze 107
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>