Jsem šťastný

Datum: 23.01.2013 | Vložil: Urban

4.Zdravím. Mám tady ještě jednu část příspěvku pro všechny milovníky obnov. zdrojů. Elektřina v lednu zdražila, domácnosti si připlatí stokoruny Ceny elektřiny pro domácnosti se od ledna opět zvýšily. Někteří dodavatelé sice lákají zákazníky na nižší ceny, ale pravda je taková, že zlevnila jen jedna složka ceny. Za celkový účet domácnosti zaplatí více, ročně o stokoruny.

Zvětšit obrázek Dejte pozor i na to, kolik si dodavatel účtuje na stálých měsíčních platbách.

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky Dnes 8:22

Jde o to, že dodavatelé zmiňují pouze jednu složku ceny, a to silovou elektřinu. Její cena na burze loni klesla, a tak ji mohli od ledna nabídnout o něco levněji. Protože ale opět výrazně vzrostl příplatek za podporu obnovitelných zdrojů, zejména fotovoltaiky, zaplatí lidé v součtu o trochu více.
Zatímco loni se na jedné spotřebované kilowatthodině podílela podpora obnovitelných zdrojů asi padesáti haléři, letos to je již o čtyřicet procent více, a lidé tak doplácejí na tyto zdroje celkem 70 haléři z každé kilowatthodiny. Zlevnění silové elektřiny v řádu jednotek

- urban, 20.1.2013 - 10:52

5.Zdravím, Dnes jsem obdržel vyúčtování za spotřebovanou el. energii za loňský rok. Jsem velice šťastný a nemám slov, že obsahem rozsáhlých informací ve fakturaci, je také položka za výkup el. energie z obnov. zdrojů. Tak jsem přispěl částkou 4, 926 Kč 80hal. Nejraději bych to otřískal různým nadšencům obnov. zdrojů o kebuli. Bože, jak může být určitá část občanů tak pitomá. Už se nedivím, že si tady politici dovolí dělat psí kusy a část obyvatel jim ještě tleská.

Přidat nový příspěvek